Medarbetare

Här hittar du kontaktuppgifter till Hemslöjdens förbundskansli, tidningen Hemslöjd och Hemslöjdens förlag.

Om du vill komma i kontakt med en hemslöjdsförening hittar du kontaktuppgifter på respektive föreningssida. Här hittar du en lista över alla hemslöjdsföreningar.

Kansliets växel

Kansliets växelnummer är +46 (0)8-545 494 50

  • Tryck 1 för att komma i kontakt Hemslöjdens förbundskansli. Här kan du bland annat få svar på frågor om ditt medlemskap.
  • Tryck 2 för att komma i kontakt med tidningen Hemslöjds prenumerationsservice om du har frågor om din prenumeration på tidningen. För att komma i kontakt med tidningen Hemslöjds redaktion kan du mejla till redaktionen@hemslojd.se.
  • Tryck 3 för att komma i kontakt med Hemslöjd Media Sverige AB (tidningen Hemslöjd och Hemslöjdens förlag).

Medarbetare på Hemslöjdens förbundskansli

Du kan också kontakta personalen direkt, du hittar kontaktinformation här nedanför.

Maria Jacobsson
Verksamhetschef
+46 (0)8-545 494 51
maria.jacobsson@hemslojden.org
Foto: Ellen Kraft

Agneta Carlson
Senior rådgivare och projektledare
+46 (0)8-545 494 52
agneta.carlson@hemslojden.org
Foto: Ellinor Hall

Sarah Eriksson
Projektledare och medlemsansvarig
+46(0)8-545 494 57
sarah.eriksson@hemslojden.org

Edith Backlund är kommunikatör på Hemslöjden

Edith Backlund
Kommunikatör
+46 (0)8-545 494 58
edith.backlund@hemslojden.org
Foto: Stina Gullander

Ebba Bjelkenkrantz
Ekonomiansvarig
+46(0)8-545 494 53
ebba.bjelkenkrantz@hemslojden.org

Tidningen Hemslöjd

Tidningen Hemslöjds redaktion sitter på Åsögatan 122 i samma lokaler som Hemslöjdens förbundskansli.

Malin Vessby
Chefredaktör och ansvarig utgivare tidningen Hemslöjd
+46 (0)8-545 494 41
malin.vessby@hemslojd.se
Foto: Ellinor Hall

Maria Diedrichs
Redaktör tidningen Hemslöjd
maria.diedrichs@hemslojd.se
Foto: Ellinor Hall

Liv Blomberg
Redaktionssekreterare tidningen Hemslöjd
+46 (0)8-545 494 43
liv.blomberg@hemslojd.se
Foto: Ellinor Hall

Carl Anders Skoglund
AD tidningen Hemslöjd
redaktionen@hemslojd.se
Foto: Ellinor Hall