Medarbetare

Här hittar du kontaktuppgifter till personalen på Hemslöjdens förbundskansli, tidningen Hemslöjd och Hemslöjdens förlag. Om du vill komma i kontakt med föreningarna hittar du kontaktuppgifter på respektive föreningssida.

Åse Berglund

Åse Berglund
Verksamhetsledare
+46 (0)8-54 54 94 51
ase.berglund@hemslojden.org
Foto: privat

Agneta Carlson
Kansliansvarig
+46 (0)8-54 54 94 52
agneta.carlson@hemslojden.org
Foto: Ellinor Hall

Saba Saiedi
Ekonomiassistent
+46 (0)8-54 54 94 54
saba.saiedi@hemslojden.org
Foto: Ellinor Hall

Anna Åhlin Orwin
Projektledare
+46 (0)8-54 54 94 47
anna.ahlin.orwin@hemslojden.org
Foto: Ellinor Hall

Edith Backlund är kommunikatör på Hemslöjden

Edith Backlund
Kommunikatör
+46 (0)8-54 54 94 58
edith.backlund@hemslojden.org
Foto: Stina Gullander

Ulrika Rapp
Förläggare, försäljning, press, Hemslöjdens förlag
+46 (0)8-54 54 94 57
ulrika.rapp@hemslojdensforlag.se
Foto: Ellinor Hall

Cecilia Ljungström
Redaktör & formgivare, Hemslöjdens Förlag
+46 (0)8-54 54 94 55
cecilia.ljungstrom@hemslojdensforlag.se
Foto: Ellinor Hall

Malin Vessby
Chefredaktör och ansvarig utgivare tidningen Hemslöjd
+46 (0)8-54 54 94 41
malin.vessby@hemslojd-tidningen.se
Foto: Ellinor Hall

Maria Diedrichs
Redaktör tidningen Hemslöjd
+46 (0)8-54 54 94 42
maria.diedrichs@hemslojd-tidningen.se
Foto: Ellinor Hall

Liv Blomberg
Redaktionssekreterare tidningen Hemslöjd
+46 (0)8-54 54 94 43
liv.blomberg@hemslojd-tidningen.se
Foto: Ellinor Hall

Carl Anders Skoglund
AD tidningen Hemslöjd
redaktionen@hemslojd-tidningen.se
Foto: Ellinor Hall